آسفالترادارویژه ها

Project one 515 وسیله ای مخصوص شکافتن دریا

مرسدس AMG به تازگى با الهام از سوپراسپرت هيبريدى خود Project One، يكى از سريع ترين و گران ترين قايق هاى تندرو جهان را با نام Project one 515 ساخته است.

كمپانى Cigarette Racing از شركت هاى زير مجموعه AMG بوده كه در زمينه ساخت قايق هاى تندرو و وسايل نقليه ی دريايى فعاليت مى كند. توبياس چيرمن از هيات رييسه AMG در مورد اين كمپانى گفته، ما ۱۱ سال است كه به Cigarette Racing در ساخت وسايل دريايى اعتماد كرده ايم و خوشحاليم كه با نام AMG سريع ترين قايق هاى جهان توليد مى شوند.


در قايق ۵۱۵ Project one بسيار سعى بر اين شده كه شبيه به خودروى سوپر اسپرت Project one كه با قيمت دوميليون و هفتصد هزار دلار فروخته مى شود، طراحى شود. بدنه از فيبركربن به طول ۵۱ فوت، اين قايق را يكى از کشیده ترين قايق هاى جهان كرده كه ۹٫۵ فوت آن به قسمت سرنشينان آن تعلق دارد.


در قسمت كابين براى حداكثر شش نفر فضا اختصاص گردیده و از مواد درجه يك چرم و چوبى تشكيل شده است. نيروى محركه ی اين قايق از دو موتور AMG چهار سوپاپه سوپرشارژر تشكيل شده كه مجموعاً ۳۱۰۰ اسب بخار قدرت توليد مى كنند اما به منظور امنيت مسافران قدرت موتورها تا ۲۷۰۰ اسب بخار محدود شده اند و براى دستيابى به حداكثر قدرت، بايد از يك سوييچ ايمنى استفاده كرد. كمپانى سازنده در مورد سوخت مورد استفاده در اين قايق هشدار داده كه بايد از بنزين با اكتان حداقل ۹۱ استفاده كرد.
اين قايق با موتورهاى مسابقه اى و بدنه سبك فيبركربنى قادر به دست يابى به سرعت ۲۲۵ كيلومتر در ساعت است. از اين قايق تنها ۱۱ عدد در دو رنگ مشكى مات و نقره اى ساخته خواهد شد و پيش بينى مى شود قيمتى بالاتر از ۴ ميليون دلار داشته باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

حسین عالیان

از سال 1381 به عنوان خبرنگار،مجری ،برنامه ساز،کارگردان و مشاور روابط عمومی فعالیت دارم . لایفوتک برام حکم فرزندم رو داره و براش هر کاری می کنم.

نوشته های مشابه

بستن
بستن